Okul Servisi Araç Takip Sistemi

Son dönemlerde, özellikle okul servislerinden yaşanan sıkıntılardan dolayı 4 bakanlık bir araya gelerek okul servislerinde zorunlu araç takip sistemi getirdi. Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bir araya gelerek, okul servislerinde yeni düzene gitme kararı aldılar. Bunun sonucunda, okul servislerinde bir çok yeni düzenleme yapıldı ve bunların içinde en önemlilerinden biri olan zorunlu araç takip sistemi ve araç içi kamera zorunluluğu getirildi.

Çocuklarımızın güvenliği için okul servislerinde zorunlu araç takip sistemi kullanılmaya başlandı. Geçtiğimiz yıllarda bir çok kötü olaylar ile karşılaştık. Çocuk kaçırma, çocukları araç içinde unutma, yanlış güzergah izlenmesi gibi bir çok hatanın ve yanlışın önüne geçiliyor artık. Okul servislerindeki araç takip sistemleri, verileri direk firmaya gönderecek ve olası kötü bir durumda hangi aracın saat kaçta nerede ve ne kadar durduğu, hangi güzergahı izlediği, okuldan saat kaçtı çıktığı gibi bir çok bilgiye erişim sağlanacak.

Ayrıca herhangi olası bir kaza veya acil durumda, araçtan firmaya sinyal giderek olaya daha hızlı müdahale etme imkanı da tanıyor. Bu araç takip sistemleri kapatılamaz, ayarları ile oynanamaz şekilde düzenlendiği için, herhangi bir bilgi yanılması olması söz konusu değildir. Ailelerin çocuklarını okula servisi ile daha rahat gönderebilecekler.

Bir sonraki yazımızda okul servislerinde araç takibin faydalarını bulabilir, daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca araç takip sistemi hakkında bilgiye sahip değilseniz, araç takibi nedir adlı yazımızı okuyabilirsiniz.